Od
kořenů
do
korun
stromů
SKSK_JÁNSKÉ LÁZNĚ
detail
  • InvestorSTEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.
  • Náklady na realizaci185 mil. Kč
  • Kapacitydélka trasy 1400, výška 45m
  • Fáze projektuDUR, DSP, TD, INT, AD

STAVBA ROKU 2018 KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE

Stezka byla budována s ohledem na okolní přírodu. „Kvůli výstavbě atrakce nepadl v místě jediný strom. Díky využití speciálních technologií probíhá celá stavba s minimálními zásahy do okolní přírody“,.

Bezbariérová stezka je dlouhá 1511 m. V nejvyšších místech trasu mezi jehličnatými a listnatými stromy podpírají kmeny stromů zapuštěné do betonových patek. Zhruba ve dvou třetinách se tyčí vyhlídková věž vysoká 45 metrů s výhledem na jih, východ a západ. Uprostřed věže se vine více jak 80 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým si můžete zkrátit cestu dolů. Návštěva této stezky tak potěší děti i dospělé.

Během vaší cesty po stezce se můžete zastavit na několika adrenalinových zákoutích. Spoustu informací se dozvíte na edukačních zastávkách, které vás poučí o místní zvířeně i květeně. Zajímavou atrakcí je také podzemní interaktivní expozice, jež vás přenese do kořenoví stromů. Plocha podzemního naučného centra, jediného svého druhu u nás, které vás přímo zavede ke kořenům krkonošského lesa, leží na ploše 150 m2.

 

http://www.stezkakrkonose.cz/

SKSK_JÁNSKÉ LÁZNĚ
 zpět